Atrakcje w okolicy

W niedalekiej odległości naszego domku znajdziecie Państwo mnóstwo ciekawych atrakcji.

Energylandia

Odległość od naszego domku: 12 km.

Największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Zatorland

Odległość od naszego domku: 12 km.

Największy w Europie park ruchomych dinozaurów. Jedyny w swoim rodzaju park rozrywki dla dzieci – to tutaj na odwiedzających czeka mnóstwo zabawy na każdym kroku wśród modeli dinozaurów.

Wadowice

Odległość od naszego domku: 17 km.

Miasto rozpoznawalne na całym świecie z uwagi na to, że w tym właśnie miejscu na świat przyszedł Karol Wojtyła – późniejszy papież Jan Paweł II. Znajduję się tutaj m.in Muzeum Jana Pawła II.

Inwałd

Odległość od naszego domku: 22 km.

5 parków tematycznych w jednym miejscu! Park Miniatur „Świat Marzeń”, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia, Warownia Inwałd, Mini Zoo Kucyk, Ogród Jana Pawła II

Wygiełzów

Odległość od naszego domku: 20 km.

Niewielka miejscowość kryje magiczny skansen, ponad którym na wapiennym wzgórzu wznoszą się ruiny zamku Lipowiec. Tworzą one Nadwiślański Park Etnograficzny czynny przez cały rok.

Kalwaria Zebrzydowska

Odległość od naszego domku: 20 km.

Najważniejsze po Jasnej Górze sanktuarium w Polsce i jeden z najcenniejszych polskich zabytków. To najstarsza i największa w Polsce kalwaria, wybudowana w XVII wieku na wzór jerozolimskiej Drogi Krzyża.

Browar Tenczynek

Odległość od naszego domku: 27 km.

Browar w Tenczynku powstał przed 1553 rokiem. Obecny budynek browaru został założony przez hrabiego Adama Potockiego z Krzeszowic. W 2018 został kupiony przez spółkę akcyjną Manufaktura Piwa, Wódki i Wina, której właścicielem jest Janusz Palikot.

Winnica Zacisze

Odległość od naszego domku: 5 km.

W Trzcinicy, pierwszej w Polsce winiarskiej wiosce, jednego popołudnia odwiedzić możemy aż cztery winnice. Dojeżdżamy do nich tą samą drogą gminną. Po prawej stronie na szczycie wzniesienia zobaczymy kolejne starannie prowadzone rzędy winorośli. To winnica Zacisze.

Oświęcim

Odległość od naszego domku: 29 km.

Muzeum składa się z 2 części – obozu Auschwitz I i Auschwitz II – Birkenau. Pierwszy z nich mieści się w Oświęcimiu, drugi w Brzezince oddalonej około 3 km od centrum Oświęcimia. Kompleks obozów hitlerowskich wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kraków

Odległość od naszego domku: 40 km.

Stolica województwa małopolskiego. Jeden z najstarszych miast i perełka narodowego dziedzictwa kultury, w przeszłości pełnił funkcję stolicy państwa i siedziby królów. Obecnie odwiedzane jest przez licznych turystów z całego świata.

Wieliczka

Odległość od naszego domku: 45 km.

Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na listę UNESCO w 1978 roku jako jeden z pierwszych 12 obiektów na świecie. Trzy-kilometrowa trasa turystyczna w kopalni wiedzie przez kilka z 20 dużych komór, udostępnionych do zwiedzania na głębokościach od 64 do 135 metrów.